До жовтня поточного року вартість долара США дійшла до рекордно низьких показників

Українці вже досить давно звиклися з високою вартістю долару, однак за останній час його вартість почала знижуватися, в результаті чого ціна одного долара впала до рекордно низького за останні півтора року рівня — 26,2 гривні, при тому що до осені американська валюта зазвичай тільки дорожчають. Інформаційний портал "OBOZREVATEL" розповів через що змінився курс і як він буде змінюватися надалі.

Повідомляється, що єдиної думки щодо того, як зміниться ціна На Долар США в листопаді у експертів немає. Одні припускають, що в наступному місяці ціна на долар продовжить знижуватися, а інші припускають, що в листопаді вартість валюти повернеться на рівень в 27,4 гривні.

Аналітик Євгенія Охтирко заявляє, що в наступному місяці ситуація на валютному ринку істотно змінюватися не буде. Вона ще кілька місяців тому припускав, що відбудеться девальвація, і зараз дає стриманий прогноз: американська валюта або буде коливатися близько сьогоднішніх значень, або незначно подешевшає.

Важливими факторами є те, що торговий дефіцит продовжує залишатися на низькому рівні, в той час як обсяги експорту є найвищими за останні 9 років. У імпортерів же попит на валюту не надто високий, що створює балансове значення, в результаті чого пропозиція перевищує попит і курс зміцнюється.

Різкого розвороту торгового балансу до кінця поточного року не очікується, навіть незважаючи на те, що кон'юнктура щодо українського експорту на світових ринках задушилася. Проте, зараз повинен вирости експорт агропродукції, що дозволить ще на деякий час зберегти торговий баланс.

Економіст Юрій Шоломицький робить сміливіший прогноз: за його словами, на курс впливатимуть піднялися ціни на газ та інші енергоносії, які будуть тиснути на платіжний баланс. Він упевнений, що для того, щоб відкоригувати цей вплив, необхідна невелика девальвація.

Він також вважає, що на сьогоднішній день на курс долара до гривні впливає багато позитивних факторів, таких як хороший урожай, який зараз експортується. Крім того, зіграли свою роль переговори з МВФ.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що стало відомо, хто з українців платитиме за опалення повну ціну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям розповіли про корисні і дієві методи, які дозволять заощадити на опаленні.

Також "Hyser" писав, що облгази придумали спосіб, який дозволяє їм піднімати тарифи.