В уряді заявили, що деякі українці можуть вийти на пенсію на 5-10 років раніше за інших

Не так давно "чорнобильцям" встановили новий рівень мінімальних виплат по інвалідності, однак на цьому пільги для них не закінчуються. В Міністерстві юстиції нагадали про те, що вони, крім усього іншого, в залежності від певних факторів, можуть виходити на пенсію раніше за інших пенсіонерів.

Повідомляється, що особи, які проживали або працювали на території радіаційного забруднення за 55 статтею Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії надаються зі зменшення пенсійного віку.

Таким чином, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або просто постраждалі від інциденту можуть вийти на пенсію на 5-10 років раніше. Наприклад, ті люди, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, або з не менше 5 календарних днів у період з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року, мають право вийти на пенсію на 10 років раніше.

Ті ж українці, які працювали в зоні відчуження в 1987 році не менше 14 календарних днів можуть вийти на пенсію на 8 років раніше. На 5 років раніше на пенсію можуть вийти особи, які або працювали в зоні відчуження в період з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року Від 1 до 5 календарних днів, або ті, які в 1987 році працювали від 10 до 14 календарних днів, або ті, хто в 1988 році працювали не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на будівництві.

Крім того, відповідно до закону, потерпілими внаслідок аварії на ЧАЕС вважають і ті особи, які проживають або постійно працюють або постійно навчаються на території посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили, пропрацювали або провчилися в цій зоні не менше 4 років. Їм також надається право дострокового виходу на пенсію.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що українським жінкам підвищать пенсії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 грудня в Україні перерахую пенсії кільком категоріям пенсіонерів.

Також "Hyser" писав, що уряд поділився планами на підвищення пенсій з 2022 року.