В уряді переглянули вимоги до квартир, які беруться в іпотеку.

Українців порадували новиною про те, що тепер вони зможуть взяти в іпотеку житло на вторинному ринку. Його вік підвищили з 3-х до 10 років. Відповідні зміни були прийняті на засіданні уряду 21 жовтня 2021 року, повідомляти Міністерство фінансів. Таким чином тепер буде набагато більше варіантів для того, щоб придбати собі житло.

Відзначимо, що це питання обговорювалося давно, але ось рішення по ньому ніяк не могли прийняти. В кінцевому підсумку було прийнято все ж дозволити брати в іпотеку і квартири на вторинному ринку.

Рішення передбачає спрощення вимог до предмету іпотеки. Так, вікові обмеження до нерухомості скасували. Однак це не стосується обласних центрів з чисельністю населення понад 1 млн - там іпотечне житло "має бути прийнято в експлуатацію або реконструйовано не раніше ніж протягом десяти років".

Таким чином у великих містах, таких як Київ, Дніпро, Харків і Одеса, тепер можна купити житло на вторинному ринку під 7% іпотеки. Це будуть квартири споруди 2011 року.

Крім того, Кабмін збільшив ліміт можливого перевищення площі з 20% до 40%. Тобто загальна площа тепер може становити 50 "квадратів" на одну людину плюс 40% Додатково за бажанням (відсотки за останню платяться в повному обсязі).

Нагадаємо про те, що програма іпотечного кредитування під 7% стартувала в Україні в 2021 році. В рамках цієї держпрограми було схвалено 871 кредит. Це хороший показник. Раніше в уряді заявили про те, що над цим питанням будуть і далі працювати, щоб зробити житло ще більш доступним.

Раніше Hyser писав про те, що українці можуть отримати нагороду за участь у пенсійній реформі.

Також писали, що українців готують до зростання платіжок удвічі.

Нагадаємо, що українцям можуть відмовити в субсидії через борги.