З'ясувалося, що українцям у новобудовах доведеться платити за газ більше

В Україні вже настав опалювальний сезон, у зв'язку з чим з'явилася необхідність платити ще й за тепло. Нещодавно з'ясувалося, що українцям, які проживають в новобудовах, які ще офіційно не здані в експлуатацію, повинні платити за кожен кубометр блакитного палива на обігрів житла по 31 гривні, в той час як для решти українців кубометр газу коштує менше 8 гривень. Це при тому, що ці українці зобов'язані ще й більше платити за електроенергію — 2,4 гривні разом 1,44 гривні. Про це інформаційному порталу "UBR" розповів голова Центру допомоги ОСББ Сергій Ряполов.

Експерт пояснив, що забудовник створює собі Об'єднання СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ, через яке знімає гроші, але знімає з себе відповідальність, заселяючи людей, але не здаючи будинок в експлуатацію, в результаті чого такий будинок вважається "комерційним".

Компаніям, які займаються обслуговуванням подібних багатоквартирних не переданих в експлуатацію будинків вже прийшли повідомлення про те, що платити за газ вони будуть за тарифами для юридичних осіб.

У свою чергу постачальники газу діють відповідно до закону, тому, у випадках, коли будинок не зданий в експлуатацію, вимагають оплату ресурсу як від юридичної особи, тобто платити за комуналку доводиться як власникам бізнесу.

Варто відзначити, що проживання в будинку, який не здається в експлуатацію — досить поширене явища. Деякі українці скаржаться на те, що живуть в таких будинках по п'ять років, і будинок не здається в експлуатацію, людей просто щорічно годують обіцянками. В результаті багато хто вирішує не чекати введення в експлуатацію, самостійно роблять ремонт і заселяються.

Одночасно з тим, існує небезпека того, що компанія будувала будинок з порушенням нір або не змогла повністю закінчити всі секції будинку, після чого починає процедуру банкрутства, чим прирікає українців на життя в подібних будинках.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що Зеленський прокоментував ціни в опалювальний сезон.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українцям розповіли, як отримати субсидію на оплату комуналки.

Також "Hyser" писав, що "Укрпошта" попередила українців про підвищення тарифів.