За прогнозами синоптиків, жовтень цього року буде теплим, тому опалювальний сезон в Україні може початися пізніше, ніж зазвичай. Однак багато українців вже відчули, як похолодало в їхніх квартирах. Багато хто скаржиться на те, що в квартирах холодно і вимагають якнайшвидшого включення опалення.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв виступаючи на прес-конференції, заявив, що "Київтеплоенерго" вже може подати опалення в ті будинки, де це необхідно. За словами чиновника, столиця України повністю готова до нового опалювального сезону: проведені всі технічні та регламентні роботи, гідравлічні випробування, підписані всі необхідні договори на енергоресурси.

Більш того, за словами Пантелєєва, фактично опалювальний сезон в Києві вже почався. В першу чергу опалення почали подавати до закладів соціальної та бюджетної сфери-лікарні, садочки, школи. На сьогоднішній день вже є тепло в 850 будівлях. Тепло в установи соціальної та бюджетної сфери дають за індивідуальною заявкою керівника (директора або головлікаря, наприклад).

"Звертаю увагу на необхідність надання такої заявки. Тому що, можливо, термомодернізовані будинки не вимагають поки що тепла, а десь вже є в цьому потреба. Подайте заявки - і опалення буде вам підключено", - сказав Петро Пантелєєв.

Що стосується житлового фонду, то тут опалення доведеться почекати. Як нагадав чиновник, опалення в будинках українців з'явиться тоді, коли середньодобова температура повітря за вікном складе +8 градусів, і протримається на такому рівні три дні поспіль.

Пантелєєв зазначив, що багато українців незадоволені великими рахунками за опалення, тому не хочуть «опалювати вулицю». Однак якщо більшість мешканців будинку вважають за необхідне включити опалення раніше, вони можуть звернутися з відповідною заявкою.

"Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою від ініціативної групи будинку, яку підтримує більшість жителів, тобто фактично підписи більше половини мешканців будинку, копію заявки потрібно відправити на електронну пошту, яку можна знайти на сайті КМДА, і опалення в будинках буде підключатися за такими індивідуальними заявками", - сказав Пантелєєв.

Як повідомлялося раніше, у деяких областях України оголошена надзвичайна ситуація через брак газу до опалювального сезону. Перевірте свою область за посиланням.

Hyser також писав, що українцям розповіли, як отримати субсидію на опалювальний сезон. Інструкція.