Українців попередили про те, що гречка знову може подорожчати на третину.

Цього року ціни на деякі продукти просто б'ють рекорди. Ціна все продовжує і продовжує зростати. І це при тому, що зарплати в Україні залишаються на тому ж рівні, що і були. А в 2022 році мінімальна заробітна плата буде збільшена всього на 200 гривень. Цього разу експерти прогнозують, що гречка цього року подорожчає ще як мінімум на третину.

Такий прогноз зробили в Міжнародній асоціації гречки. Зростання цін пов'язане зі зменшенням виробництва вітчизняної гречки і збільшенням імпорту крупи. Варто сказати, що експерти вже не перший раз говорять про те, що гречка в нашій країні буде тільки все більше і більше дорожчати. Тому що вітчизняні виробники не хочуть її вирощувати. Тому що собівартість виходить дуже високою. Тому її невигідно продавати.

За словами директора Міжнародної асоціації гречки Сергія Громового, 50% відсотків гречки, яку на сьогоднішній день споживають українці, везуть з Росії, а на вітчизняному ринку з кожним роком все більший дефіцит крупи.

Якщо говорити про подорожчання цієї крупи, то тільки на початку 2021 року вона подорожчала на 16%. І це при тому, що експерти відкрито говорять, що це тільки початок.

Кілограм цієї крупи зараз коштує близько 50 гривень залежно від виробника і супермаркету. Але нижче 45 гривень за кілограм крупи не знайти.

На думку економіста, якщо аграрії піднімуть вартість гречки, то українці звернуть увагу на інші крупи. Адже, крім гречки, українці з'їдають на рік 20 млн тонн різного типу ЗЕРНОВИХ.

При тому, що вони теж можуть істотно злетіти в ціні. Але поки точних прогнозів на цей рахунок. В Україні в принципі йде загальне подорожчання продуктів.

Раніше Hyser писав про те, що пенсіонерам розповіли, кому піднімуть виплати.

Також писали, що українським школяркам призначили нове меню.

Нагадаємо, що в Україні планують скоротити субсидії.