В перший тиждень жовтня курс долара в Україні після плавного зниження знову почне своє зростання.

Валюта з позначки 26,5 гривень підніметься до 26,7 гривень за 1 долар, пише "Обозреватель".

Згідно з опитуванням аналітиків, в найближчий тиждень буде відбувається зниження гривні. Таким чином, українська валюта буде рухатися до нової психологічної позначки.

Аналітик TeleTrade Сергій Родлер каже, недавнє зміцнення гривні сприятиме скороченню пропозиції валюти з боку продавців, які будуть здійснювати конвертації по мінімуму і прибережуть основні обсяги до більш відповідного курсу. За його словами, це полегшить спекулянтам роботу з розхитування курсу.

Родлер впевнений, що в даний час не існує серйозних причин для зміцнення національної валюти. За його прогнозами на початку жовтня очікується курс поблизу 26,70 грн/$.

Для стримування значного зміцнення гривні, Національний банк змушений вийти на ринок і викупити 10 мільйонів доларів. При зростанні попиту на валюту, але при коли пропозиція залишається незмінною, курс зростає. Точно також і навпаки.

Основним завданням Нацбанку вважається не допущення різких стрибків в обидві сторони.

За словами аналітика RoboForex Андрія Гойлова, основною причиною зняття долара є слабка активність імпортерів, які побоюються введення більш жорстких карантинних обмежень через складну епідситуацію.

Нагадаємо, що в українських обмінниках відмовляються приймати долари, на яких є пошкодження, плями або потертості. Що стосується купюри, випущеної в 1993 році, то детектор і зовсім розпізнає її, як фальшиву.

Але в той же час обмінники зобов'язані її прийняти, хоча при цьому українець заплатить 30%-ву комісію.

У Нацбанку повідомляють, що обмінники зобов'язані прийняти будь-яку доларову купюру, якщо вона дійсна на території США. А в Америці приймають всі купюри, які були випущені після 1914 року.

Популярні новини зараз

Вже не півострів, а справжній госпіс. У Криму повідомили про нову заборону

Це вже не "червона", а "чорна" зона. Україна побила тривожний "рекорд"

Пенсія за вислугу років: у ПФУ зробили важливу заяву. Багатьом не сподобається

Знову «облисіла». Оля Полякова показала себе без перуки

Показати ще

Раніше Hyser писав про те, що долар переступить позначку в 30 гривень.

Також Hyser повідомляв, скільки доведеться платити в обмінниках.

Нагадаємо, що курс долара знову рвоне.