З 1 грудня уряд підвищить мінімальну пенсію українським пенсіонерам.

Так, замість 1934 гривень, вони отримуватимуть 2027 гривень, пише "Обозреватель". При цьому максимальна пенсія збільшиться на 930 грн.

У бюджеті Пенсійного фонду України на 2021 рік йдеться про те, що перерахунок пов'язаний з підвищенням прожиткового мінімуму. Найменше отримають ті, хто зараз живе на мінімальну виплату.

Відповідно до закону максимальна пенсія обмежена і не повинна перевищувати 10 мінімальних. З грудня очікується її зростання до 20270 гривень замість поточних 19340 гривень. Саме стільки отримуватимуть українці, у яких налічується 35 років страхового стажу при заробітній платі вище середньої.

Зазначається, що такі виплати отримує невеликий відсоток українських пенсіонерів. Середня ж пенсія становить близько 3000 гривень.

Розмір пенсії вважається за формулою: береться середня зарплата по Україні за три роки і множиться на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж в роках і на 1%.

Найкраще для пенсіонера буде, якщо він отримає 29% від свого звичайного заробітку. Що стосується українських суддів, вони можуть претендувати на 90% від своєї заробітної плати.

Нагадаємо, що в наступному, 2022 гожу, уряд передбачив кілька перерахунків пенсійних виплат. Крім березневої індексації, зміниться розмір пенсій, прив'язаних до прожиткового мінімуму.

З 1 липня 2022 року, коли мінімальна пенсія зросте з 1934 до 2027 гривень, а з 1 грудня — до 2093 гривень, пенсіонери отримають річну різницю рівну 159 гривень.

Що стосується одержувачів максимальної пенсії, то для них виплати збільшаться на 1600 гривень.

Як відомо, українські судді повернули собі особливу пенсію, звернувшись до Конституційного Суду.

Популярні новини зараз

Не стало легенди культової групи ДДТ. Фанати сумують

«Покажіть людям правду!» Крик душі доктора Комаровського сполохав мережу

"Хочеться комусь дати!": Даша Астаф'єва втомилася від самотності і завила в мережі від нестачі ніжності

Снігопади на порозі. Синоптики розповіли, коли в Україну увірветься зима

Показати ще

Раніше Hyser писав про те, що українців попередили про провідні проблеми з виплатами.

Також Hyser повідомляв, кому з пенсіонерів заплатять більше.

Нагадаємо, що президент прийняв незвичайне рішення.