Сходження на Ельбрус - мрія багатьох альпіністів і мандрівників. Ще б пак, підкорення найвищої точки Європи і Росії, високо цінується у всьому світі. Ось тільки потрібно пам'ятати, що сходження на висоту 4500-5000 метрів залишається небезпечним заходом, адже сила природи могутніше людських можливостей. Доказ цього-трагедія від 23 вересня.

Так, 23 вересня 16 альпіністів-аматорів і ще четверо гідів почали сходження на найвищу гору Європи, проте підкорити гору їм так і не вдалося через снігову бурю. Про це повідомили МНС Кабардино-Балкарської Республіки.

Відомо, що на висоті 5 400 метрів одна з груп альпіністів через погіршення погодних умов попросила про допомогу, так як у одного з них була травма ноги. При цьому очікувати допомогу довелося 7 годин. З урахуванням ще 7 годин, які пішли на рятувальну операцію, альпіністи провели на горі більше доби при температурі -20. Таким чином коли прибули рятувальники, деякі з альпіністів вже не були здатні самостійно рухатися.

"В ході пошуково-рятувальної операції групи альпіністів на горі Ельбрус вдалося врятувати 14 осіб, їх евакуювали на галявину Азау на ратраках і передали медикам. На жаль, 5 людей загинули-чотири жінки і один чоловік", - сказано в повідомленні рятувальників.

Також в МНС додали, що під час рятувальної операції пориви вітру досягали 40-70 м/с, були сильні опади у вигляді мокрого снігу, а видимість становила не більше 1 метра.

У групі були альпіністи з різних міст: Пермі, Новоросійська, Москви, Санкт-Петербурга та інших. Як розповів хірург Республіканської клінічної лікарні міста Нальчика Аскер Біліміхов, всього в їх лікарню доставлено 11 осіб із загальним охолодженням і обмороженням другого і третього ступенів — в основному верхніх кінцівок.

"Доставлено вісім чоловіків і трьох жінок. Вісім чоловік - в опіковому відділенні, один - в реанімації з переломом кісток гомілки", - розповів він журналістам.

До слова, один з гідів вчинив вкрай жорстоко, так як при перших же складнощах він кинув туристів і пішов вниз. Як розповіли в Ельбруському високогірному пошуково-рятувальному загоні, його рятувальники зустріли по дорозі на вершину.

Раніше Hyser писав, що не стало близького друга Путіна.

Також наш портал повідомляв, щоскорботні напоказ в соцмережах зірки проігнорували похорон Краснова.

Нагадавши, помер актор з серіалу "Чотири танкісти і собака".

Популярні новини зараз

Потужний локдаун на Новий Рік: українцям розповіли, чого чекати в грудні

Українців попередили: найближчим часом може піти "хімічний дощ"

«Йому повний капот»: зірка шоу «Танці з зірками» потрапила в ДТП. Фото з місця події

Перехід України на зимовий час. У Раді зробили важливу заяву

Показати ще