В Україні можуть запровадити обов'язкову вакцинацію проти ковіду для певних професій.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі програми "Свобода слова" не виключив того факту, що щеплення від коронавірусної інфекції можуть стати обов'язковими, пише "РБК-Україна".

На запитання ведучого, чи допускає обов'язкову вакцинацію, він відповів, що припускає.

За словами міністра, наша держава переймає досвід європейських країн і Сполучених Штатів. Зараз в країні щеплення робити не примушують - всі бажаючі вакцинуються добровільно.

На сьогоднішній день українці вакцинуються на добровільній основі. Всі щеплення є безкоштовними, каже Ляшко. "Питання можливості введення певних категорій професій до складу декретованих також розглядається. Це контингент, який може приходити на роботу після проходження повного курсу вакцинації проти певних інфекційних хвороб. Такі варіанти розглядаються, але ми взяли досвід ЄС і США: коли вводяться обмеження, Але вони не працюють для вакцинованих", - уточнює він.

Нагадаємо, раніше лікар-імунолог Борис Донський запропонував виплачувати пенсіонерам по 1000 гривень за щеплення проти коронавірусу. Він вважає, що компенсація стала б хорошим стимулом.

"Таким способом ми могли б досягти високих показників саме в тих групах, де нам необхідно. І це призвело б до страшної економії коштів на ліжко-місцях, кисні і реанімації", – підкреслив він.

За його словами, примушувати робити щеплення людей не можна, адже може дійти до того, що довідки почнуть робити фейкові. Але заохочення цілком би змогло поліпшити ситуацію і розвантажити медичну систему. Як приклад, він наводить досвід демократичних країн, де працює така система і працює цілком успішно.

Раніше "Hyser" писав про те, що в Україні назвали новий перший симптом ковіда, про який раніше ніхто не знав.

Також наш портал повідомляв, що були названі продукти, які не можна вживати перед вакцинацією, оскільки це може бути небезпечно.

Нагадуємо, що в Україну везуть ліки, що допомагають при ковіді.