Глава Міністерства соціальної політики України заявила про низку корисних нововведень

Не так давно в Україні була введена система надання соціальних послуг в електронній формі, в результаті чого голова Мінсоцполітики Марина Лазебна відзвітувала про те, що понад 20 мільйонів українців, серед яких практично всі пенсіонери, зможуть отримувати свої соціальні послуги швидко, за єдиними критеріями і стандартами. Про це міністр заявила під час свого візиту в Донецьку область, передає прес-служба відомства.

Лазебна зазначила, що завдяки триваючій в Україні цифровій трансформації соціальної сфери в Україні поступово зникнуть ланки між українцями і державою, завдяки чому громадяни зможуть більш зручно, швидко і без зайвих паперів отримувати соціальну допомогу.

На сьогоднішній день більшу частину послуг Пенсійного фонду онлайн можуть отримати як звичайні громадяни, так і роботодавці, скориставшись веб-порталом Фонду. Наприклад, громадяни можуть подати заявки на призначення та перерахунок пенсій, подати заявки на внесення змін до електронної пенсійної справи, а також отримати пенсійне посвідчення.

Крім того, через портал фонду можна вносити, змінювати або уточнювати дані в реєстрі застрахованих осіб.українці також можуть скористатися Пенсійним калькулятором для того, щоб зрозуміти, на які пенсійні виплати в майбутньому вони зможуть розраховувати.

Роботодавець же, наприклад, може отримати доступ до інформації регістра застрахованих осіб про співробітників за період перебування особи в трудових відносинах з роботодавцем. Крім того, роботодавець може переглядати сформованих електронних лікарняних співробітників у відповідному електронному реєстрі.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що стало відомо, хто з пенсіонерів отримає надбавку в 800 гривень.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в українському уряді заявили про нову виплату в розмірі 2 тисяч гривень.

Також "Hyser" писав, що стало відомо, в якому випадку пенсії зможуть збільшитися в два рази.