Експерти відзначають, що заборгованість на ринку газі досягла чергового рекорду

На сьогоднішній день, заборгованість на ринку гази в Україні досягла 100 мільярдів гривень, що є рекордним значенням. Причинами такого колосального боргу є ручне регулювання тарифів, коли уряд підвищував вартість газу, але не дозволяв збільшувати ціни на гарячу воду та опалення, а також відсутність повного обліку газу, при тому що в останні кілька років облгази саботували зміни норм споживання газу і заднім числом нараховували борги виходячи з "температурних коефіцієнтів". Про це повідомляє Інформаційний портал "OBOZREVATEL".

Для вирішення даної проблеми уряд вибрав дещо дивне рішення: вони вирішили покрити борги і населення за" температурний коефіцієнт", і облгазів, і газзбутів, і постачальників тепла, проте гроші будуть виділені з бюджету, і, отже, з кишень кожного українця.

Експерти звертають увагу на те, що замість того, щоб ввести 100-відсотковий облік газу, облгази скаржилися на кожну спробу знизити норми споживання блакитного палива, а також виставили весь "спожитий" газ в рахунках споживачам, але без вимогу до оплати. Тобто борг у споживача є, однак стягнути ці гроші облгаз не намагається.

Таким чином, уряд просто створив платіжку на 100 мільярдів гривень для всіх українських платників податків, хоча, варто відзначити, що частина цього боргу, в основному постачальників тепла і гарячої води, дійсно виправдані. Експерти відзначають, що на одній тільки різниці в тарифах на газ і опалення з'явилася діра в 27 мільярдів гривень.

За законом, якщо уряд штучно обмежує ціни або тарифи, то вона зобов'язана компенсувати компаніям різницю між ринковою вартістю і штучним тарифом.

Крім усього цього, в українців з'явиться третя платіжка за газ — за обслуговування газових мереж всередині будинку. Тепер здійснювати обслуговування мереж будуть газорозподільні компанії, які за замовчуванням будуть виставляти власникам будинку рахунок за послуги.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що стало відомо, які 5 категорій українців залишаться без виплат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що стало відомо, кому з українців підвищать пенсійні виплати на 2 тисячі гривень.

Також "Hyser" писав, що у Мінсоцполітики розповіли, які підвищення пенсій плануються на 2022 рік.