Крім основної відпустки деякі українці можуть взяти додатковий

Згідно із законодавством українці мають право на щорічну відпустку тривалістю не менше 24 днів, проте люди деяких професій можуть взяти ще й додаткову відпустку. Ким потрібно працювати, щоб мати додаткові дні відпочинку, повідомляє Держпраці.
Отримати додаткову відпустку в Україні можуть громадяни, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (персональному комп'ютері). Додаткові дні відпочинку покладаються за особливий характер праці. Взяти таку відпустку людина може щорічно, а його тривалість становить до 4-х днів.
Однак конкретна тривалість даної відпустки встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Варто зазначити, що затверджених рекомендацій і форми обліку робочого часу по роботі за комп'ютером Не визначено, тому роботодавці вирішують дане питання на свій розсуд.

Згідно з українським законодавством громадянам, які працюють на роботі зі шкідливими і важкими умовами праці або з особливим характером праці надання додаткової відпустки є обов'язковим. Роботодавець зобов'язаний щорічно надавати своїм співробітникам додаткові дні для відпочинку, крім основної відпустки.
До слова, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується скасувати перенесення вихідних днів, якщо державне свято випадає на вихідний день. Якщо документ буде прийнятий, то українці відпочиватимуть на рік на 2-3 дні менше. Варто підкреслити, що в Україні відзначається всього 11 державних свят, що набагато менше, ніж у ряді інших країн. Наприклад, в Італії та Іспанії 12 свят, а в Аргентині щорічно відзначають 19 свят.